Jaunzēlande

216 atbildes [Pēdējā ziņa]
becina
Nav tiešsaistē
Kopš: 17/04/2009
Ziņas: 276
Manīts: pirms 3 ned

Esmu viena no tiem, kas iegādājās biļetes uz Jaunzēlandi,  ir pirmie jautājumi  vēl pirms lielās plānošanas. Lidojums ir caur Sidneju - Tranzītvīzu cik saprotu nevajag (nākamais reiss ir pēc 2 stundām). Tad vēl  lidojums ir novembrī, īsta vasara tur vēl nav, bet itkā gribētos arī pludmali un daudzas skaistas salas ir tik tuvu... Vai ir reāli to 2 nedēļu laikā plānot vēl kādu atpūtu 3-4 naktis kādā no salām. Paskatījos, ka no Oklendas lētākie lidojumi ir uz Samoa (Apia) par apmēram 100 lvl. Vai šo domu atmest jau iedīglī un visu uzmanību veltīt tikai Jaunzēlandei.

becina

sunfuns
Nav tiešsaistē
Kopš: 13/06/2011
Ziņas: 1209
Manīts: pirms 1 ned

Tik īsā ceļojumā uz tik tālu valsti es noteikti nebrauktu uz vēl kādām salām (nav jau nemaz tik tuvu - 4 h lidojums). Jaunzēlande ir liela valsts (4x lielāka par Latviju) kurā ir ļoti daudz ko redzēt un divas nedēļas tā vien būs lai vismaz tās svarīgākās vietas apskatītu. 

2018: RIX, FRA, ZRH, BSL, VIE, MUC, SJJ, BKK, REP, PNH, BOM, CCU, DXB, IXB, HYD, VTZ
https://traveltip.org/visited.php?sunfuns

ans
Nav tiešsaistē
Kopš: 22/02/2012
Ziņas: 97
Manīts: pirms 4 ned
Kur: NSW

Iesaku tikai Jaunzēlandi. Pat vienai dienvidu salai tas būtu par maz .... Bet no pludmales peldes drīzāk būs jāatsakās - būs pārāk auksti. Aizbrauc uz karstajiem avotiem Smile. Tranzītvīzu Austrālijai nevajag, ja no lidostas neiet ārā.

_* SYD,MEL

k
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/10/2008
Ziņas: 1898
Manīts: pirms 17 min
Kur: Rīga

Nēnu, Samoa ir to vērta, lai viņu apskatītu. Un kā reiz ar 3-4 dienām pilnīgi pietiktu. Bet, no otras puses - 2 nedēļas Jaunzēlandei, pat vienai salai, ir noteikti par maz. Un atvaļinājuma laika %, kas pavadīts lidmašīnās un lidostās, jūtami pieaugs. Šādos apstākļos, es Samoa izvēlētos tikai tad, ja plānotajā laikā tur ir kāds īpašs tuss - neatkarības diena, festivāls, u.t.m.l. Citādi ne.

Viestursp1
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/02/2013
Ziņas: 7175
Manīts: pirms 9 st

Beciņai - Austrālijas tranzītvīzu nevajag, ja neiet ārā no lidostas. Man arī liekas, ka lidojums līdz Oklendai ir gana nogurdinošs un garš abos virzienos, lai 2 nedēļu laikā lidotu vēl uz Samoa, kas nemaz nav tikt tuvu NZ. Kāds no Jaunzēlandes apceļotājiem varbūt, ka ir atradis kādu lētu tūrisma aģentūru ar gatavām tūrēm. Izskatās, ka gan pati valsts, gan viss organizētais tūrisms NZ ir padārgs + vēl jāmaksā par ieeju dabas parkos un objektos. Summas diezgan iespaidīgas.  Dabas parki piedevām ir tālu no pilsētām un ne pārāk labi pieejami ar sabiedrisko transportu.

sunfuns
Nav tiešsaistē
Kopš: 13/06/2011
Ziņas: 1209
Manīts: pirms 1 ned

Kads tur vel sabiedriskais transports. Jaunzelande ir tipiska ar auto apcelojama zeme tapat ka Kanada jeb ASV. 

2018: RIX, FRA, ZRH, BSL, VIE, MUC, SJJ, BKK, REP, PNH, BOM, CCU, DXB, IXB, HYD, VTZ
https://traveltip.org/visited.php?sunfuns

Arviic
Nav tiešsaistē
Kopš: 11/10/2012
Ziņas: 307
Manīts: pirms 1 ned
Kur: Pasjolok Mārupe

Man paziņa ar nesen atgriezās no Jaunzēlandes, pēc viņa stāstītā sapratu, ka gandrīz vai otrā Norvēģija, ceļmalas barčikā kafija ar bulciņu 5ls maksā....Šmiga ar dārga, Oklendā īsti redzēt nav ko, jāīrē mašīna un jābraukā apkārt, tā kā tur dzīveslīmenis visai augsts sabtranss, ja viņš arī būs diezin vai būs visai lēts... Un dzīvošana ar bešena dārga... Nu šitas viss mani atturēja pirkt tās lētās biļetes.... Smile

skonto
Nav tiešsaistē
Kopš: 03/12/2008
Ziņas: 172
Manīts: pirms 1 gads

Es noteikti iesaku Jaunzēlandē īrēt mašīnu. Oklendā var iztikt ar sabiedrisko transportu un ir vietas, kur labi var izmantot viņu dzelzceļu, kas ir dārgs un vajag lietot triku, lai "rādītos", ka biļeti pērk no NZ IP adreses, lai nopirktu lētāk. Tomēr citur ir viens autobuss dienā un, ja tā laiks neder, alternatīvu nav. Lēta ši zeme man neizlikās. Par pārtiku visur un arī tur pastāv "gastronomi", kur pārtiku var iepirkt par jēdzīgām naudiņām. Viesnīcas nebija lētas, bet nekas ārkārtējs arī nē. Oklendā ir ļoti labs muzejs, kur var saprast kas tā Jaunzēlande tāda ir. Gadījās, ka mums divām bija gide, kas ļoti izsmeļoši visu izstāstīja. Maori priekšnesums turpat gan bija tāds mazliet stilizēts. Izbraukt ar kuģīti bija jauki un arī uzbraukt Sky Tower 328m un redzēt kā citi lec no tā ar "gumijām" arī... Noteikti uz NZ braukšu vēl, bet rudens variantā man nederēja laiki.

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 19933
Manīts: pirms 2 d
Kur: RIX

Kaut kādus maršrutus jau var sakombinēt ar http://nakedbus.com/nz/bus/ un http://www.intercity.co.nz.

Alberts
Nav tiešsaistē
Kopš: 10/03/2013
Ziņas: 141
Manīts: pirms 17 st
Kur: SEZ

Jaunzēlandē esmu izmatojis auto nomu http://www.jucy.co.nz (attēlā)  tā ir vietējā kompānija, cenas sākot no NZ $34 ~ 15 ls dienā (2001.g. auto)   Diezgan labas labas cenas ir atrodamas arī http://rentmama.com/auto-noma

2020: LAX, HEL, ARN, RIX, JFK, MIA, DFW, PSP, PHX, LHR, WAW, DOH, AKL, WHK 

2021: RIX, HEL, DOH, SEZ

becina
Nav tiešsaistē
Kopš: 17/04/2009
Ziņas: 276
Manīts: pirms 3 ned

Atmetu domu par kūrortiem, tagad izskatās, ka vajadzēja vismaz mēnei Jaunzēlandei. Ķeros klāt nākamajam jautājumam - must see (šeit es nedomāju iegooglētos, bet ja sakrīt ar pašu domām, tad ir O.K.) un otrs jautājums - no it kā obligātajiem must see, kas neattaisnoja cerēto? Jau iepriekš, paldies!

becina

Pavirsis
Lietotāja Pavirsis attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/08/2011
Ziņas: 543
Manīts: pirms 54 min

Par JZ nesen bija spriešana:

http://www.celakaja.lv/forumi/jaunzelande-kas-jaapskata

Negatīvās lietas. Šķiet vienīgā, bet kārtīga vilšanās bija BLACK LABYRINTH programma (ja nemaldos, lētākā aktivitāte no viņu klāsta) Waitomo alās. Nu, pilnīgs sviests! Pašas alas ar spīdošajiem tārpiņiem jau foršas, bet ņemšanās bija bezjēdzīga - drošības vestes, n-tās instruktāžas, komerc-fočēšanās pie katra staba, utt.  http://www.waitomo.com/cave-tubing.aspx

Kolēģis paņēma dārgāku piedāvājumu (ar laišanos pa virvi lejā, zirnekļiem, zušiem, utml.) un bija starā!

Viestursp1
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/02/2013
Ziņas: 7175
Manīts: pirms 9 st

Kāds no NZ braucējiem nevar ieteikt, kāds ir cenu līmenis tuvumā esošajās salās Okeānijas salās (Tonga, Fiji, Samoa). Saprotu, ka nebūs tik lēti kā Dienvidaustrumāzijā, bet klusībā ceru, ka nebūs tāds cenu vājprāts kā NZ. Ja kāds šais Okeānijas un Polinēzijas salās ir bijis, lūdz iemetiet kādu linku. NZ būs pārāk dārga manam maciņam. Nopērkot lēto biļeti nebiju rēķinājies, ka 3 nedēļas būs jādzīvo par Norvēģijas un Šveices cenām bez jebkādām alternatīvām nopirkt kaimiņvalstīs lētāku pārtiku vai kā citādi ietaupīt. Palasot NZ ceļojumu aprakstus sapratu, ka arī uz vietas notiek pamatīga tūristu "atnaudošana", pateicoties dārgajām ieejas biļetēm dažādos objektos.

Matiss_g
Nav tiešsaistē
Kopš: 07/03/2013
Ziņas: 56
Manīts: pirms 24 ned

NZ galigi nav Šveices vai Norvēģijas cenas tās ir nedaudz augstākas kā lv. Esmu NZ nodzīvojis gadu. Vienīgais kas bija Norvēģijas cenu līmenī ir cigaretes. Benzīns piemēram ir lētāks nekā pie mums. Ieejas tūrisma atrakcijās ir paaugstas, bet īstā NZ ir citur.

Viestursp1
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/02/2013
Ziņas: 7175
Manīts: pirms 9 st

Kurā gadā Tu biji NZ, Matiss_g. Dažādi cenu pārskati ar salīdzinošajām cenām vēsta ko citu - benzīns NZ vēl ir LV cenās, bet pārtikai un pakalpojumiem cenas "lecot" gaisā, jo tiekot mākslīgi "pieturēts" NZ$ kurss. Arī budžeta klases viesnīcām NZ ir tikpat "foršs" ceņjiks kā Islandē vai Norvēģijā. Vēl var mēģināt nakšņot kāda hosteļa 12-bed dormitorium (tiešām lēti) un cik saprotu, džeki un meitiņas atsevišķi, bet ej nu sazini, vai jaunuļi maz ļaus pagulēt. Neesmu vairs nekāds jaunietis. Vismaz ir kaut kāda minimālā izdzīvošanas summa dienai pēc Tavas pieredzes. Lonely sauc tādus ciparus, ka nelabi paliek - pat sapņos nav rādījušās tādas cenas un naudiņas tikai par ēšanu un dzīvošanu, neieskaitot autiņu un benzīnu:

If you do some sightseeing, eat out once or twice a day and stay in cheap motels or B&Bs, budget on at least $130 to $150 per day (per person, travelling as a pair), not including car hire or activities.

Matiss_g
Nav tiešsaistē
Kopš: 07/03/2013
Ziņas: 56
Manīts: pirms 24 ned

Biju 2011 gada. Tikko apskatijam vienu hosteli kura dzivojam ja tad maksajam 56nzd par double room, tad tagad ir jamaksa 60nzd. Nz ir ļoti labi hosteļi, praktiski tas pats kas viesnīca tikai ir kopējā virtuve.  Interesantākais un arī finansiāli izdevīgākais variants ir apceļot nz kemperī.  Tā teikt divi zaķi ar vienu šāvienu ir auto kurš makas dargak nekā parasts īres auto, bet tajā var palikt pa nakti. Kempingi ir visos sturos izmaksas valsts kempingiem

http://www.doc.govt.nz/ no 5-15nzd pa nakti. Vai var palikt holiday parks kur cenas no 15-25 nzd pa nakti.

letakajos ir tikai wc, dargakajos dušas, veļas mazgāšana u.c. 

Kemperus var izīret:

http://www.spaceshipsrentals.co.nz/

http://www.maui.co.nz/

http://www.jucy.co.nz/

http://www.unitedcampervans.co.nz/

Andzejs
Nav tiešsaistē
Kopš: 06/08/2011
Ziņas: 456
Manīts: pirms 22 st
Kur: RIX

Ietaupi naudiņu uz auto neīrēšanu. Smile

http://www.standbyrelocs.com/

Te vēl. https://www.transfercar.co.nz/

Buicis
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 4880
Manīts: pirms 2 st
Kur: RIX.

Strauji tuvojs tā diena kad man turp jādodas. Tāpēc jautājums, vai kāds ir bijis pēdējā laikā NZ?  Un ja jā, tad kas jauns, neskaitot jau šeit izskanējušo informāciju.  Mn liekas ka būšu pirmais no visiem kas izmantos jauko BA piedāvājumu lidojumiem uz NZ, kas bija akcijas ietvaros.

P.S. Vēl neko neesmu sācis plānot.  Tāpēc visas idejas ir ļoti gaidītas. Runa iet par ziemeļu salu.

Kasp
Lietotāja Kasp attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/03/2010
Ziņas: 127
Manīts: pirms 4 ned

Arī es vēl neko neesmu sācis plānot Smile taču esmu dzirdējis, ka pēc dienvidu salas ziemeļu sala liekas "nekāda", cik tā ir taisnība - nevaru spriest, jo bijis vēl tur neesmu. Varbūt ir vērts izvēlēties dienvidu salu?

becina
Nav tiešsaistē
Kopš: 17/04/2009
Ziņas: 276
Manīts: pirms 3 ned

Es lidoju 13.11.

 

becina

becina
Nav tiešsaistē
Kopš: 17/04/2009
Ziņas: 276
Manīts: pirms 3 ned

par ziemeļu salu man īpaši daudz nebūs ar ko padalīties, jo pārlidošu uz Dienvidu salu, bet mani atklājumi atrakcijām ir : www.bookme.co.nz un www.gobook.co.nz tad vēl www.nakedbus.com ir arī iespēja norezervēt viesnīcas par labu cenu caur viņiem rezervēju Taupo Suncourt hotel pa 69NZD un atrakcijas - piemēram Auckland jet boat pat pa19 NZD + neliela komisija.

becina

Pavirsis
Lietotāja Pavirsis attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/08/2011
Ziņas: 543
Manīts: pirms 54 min

Viss ir štokos arī ar ziemeļu salu! Abas labas. Var, piemēram, uzkāpt Egmonta / Taranaki kalnā, un pa ceļam vienā būdiņā pašķirstīt reģistrēšanās žurnālu. Tur bija viens širminieks (kā šodien atceros vārdu - BAZ PRESTON) regulāri sarakstījies. Ja ne katru dienu, tad tuvu tam... viņš šajā kalnā uzkāpj. Smile

becina
Nav tiešsaistē
Kopš: 17/04/2009
Ziņas: 276
Manīts: pirms 3 ned

Tātad pēdējais atklājums - tikko norezervēju caur Jucy mašīnu nedēļai par cenu 0 dienā + pilnā apdrošināšana 17 NZD dienā. Caur email qoute atnāca uz emailu links ar cenu - sajā gad;ijumā 0. Tādi paši varianti email qoute ir arī citām firmām , bet atlaides bija salīdzinoši krietni mazākas.

becina

Kasp
Lietotāja Kasp attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/03/2010
Ziņas: 127
Manīts: pirms 4 ned

Tas kaut kāds promo Tev tika atsūtīts vai tāpat lapā arī iespējams?

becina
Nav tiešsaistē
Kopš: 17/04/2009
Ziņas: 276
Manīts: pirms 3 ned

tad ,kad savadīti visi dati rezervācijai , tad ir iespējams nospiest continue un blakusir neliels lodziņš email qoute. Izvēlies email qoute . Tad atnāca uz emailu 5 min laikā links uz kuru uzklikšķinot nonācu tālāk pie viņu piedāvātās cenas.

becina

Buicis
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 4880
Manīts: pirms 2 st
Kur: RIX.

Laikam no laukiem bet tad kad savadu visus datus, tad vienīgā opcija ir book.  Papētīšu smalkāk.

 

Laboju. Laikiam atradu.

Kasp
Lietotāja Kasp attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/03/2010
Ziņas: 127
Manīts: pirms 4 ned

Man atkal paliek dārgāk pat par kādu NZD. Otrā gadījumā atsūtījās uz e-pastu identiski kā redzēju pie cenas piedāvājuma. Varbūt tu ņēmi kādu īpašu auto īpašā laikā? Smile

Buicis
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 4880
Manīts: pirms 2 st
Kur: RIX.

Man sanāca. ņēmu astoņvietīgo. Lai ir kur koferus nolikt. Nu jāmeeģina (paldies Grēta par aizrādījumu) arī norezervēt.

Buicis
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 4880
Manīts: pirms 2 st
Kur: RIX.

KAd aiziet līdz maksāšanai tad gan lec 1400NZD.  Jāpapēta sīkāk. Varbūt var ko izcelt. Ja kādam izdodas rezervēt mašinu padalieties ar pārējiem.

becina
Nav tiešsaistē
Kopš: 17/04/2009
Ziņas: 276
Manīts: pirms 3 ned

Interesanti, pamēģināju Aucklandi 4 dienas  tiešām nekas nemainās . Man ir rezervācija 7 dienām Chirtchurch - type Styla.

becina

Buicis
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 4880
Manīts: pirms 2 st
Kur: RIX.

Nu izdevās.  redzēs kas būs.  Paņēmu astoņvietīgo mašīnu. Pa 180NZD uz desmit dienām.  laikam sanāk ap 8Ls dienā. Cik saprotu, tad pilna apdrošināšana cenā.