Izraēla - Eilata

17 atbildes [Pēdējā ziņa]
mileena
Nav tiešsaistē
Kopš: 05/11/2009
Ziņas: 21
Manīts: pirms 1 ned

Labdien!

Lūdzu pakonsultējat:

ir doma decembra sākumā pavadīt nedēljas nogali Izraēlā - lidojot uz Eilatu.

ielidošana piektdien, izlidošana pirmdien!

Ko pa šo laika periodu var apskatīt? (nav doma gulēt pludmalē)

kā ar tikšanu ar sabiedrisko transportu līdz Nāves jūrai un Jeruzalemei? vai ar dienu, bez nakšnošanas vasrētu pietikt? vai labāk izvēleties organizētu ekskursiju (domājams, ka gan jau tādas ir pieejamas…)

Kā ar iebraukšanu Jordānijā? 

sanāk 2 pilnas dienas, gribās tās piepildīt maksimāli interesanti.

varbūt varat pakonsultēt arī par cenu līmeni un nedārgām viesnīcām Eilatā?

Iepriekš pateicos.

Viestursp1
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/02/2013
Ziņas: 5773
Manīts: pirms 13 st

Jordānijai, manuprāt, sanāks pamaz laika. Teorētiski gan var paspēt uz Petru un atpakaļ. Par iebraukšanu Jordānijā no Eilatas ir atsevišķa tēma "ceļakājā". Iebraukšana un izbraukšana no (uz) Jordāniju "apaugs" ar papildus izmaksām. Precīzi nepateikšu, cik tas šobrīd maksā. Janvārī izbraukšana no Eilatas uz tuvējo Ēgiptes Taba Heights maksāja ap 100 NIS = 26-27 EUR. Droši vien, ka uz Jordānijas pusi ir līdzīgas izmaksas. Par cik lidmašīna uz RIX no Eilatas tagad rīta pusē, ieteicams robežu šķērsot jau iepriekšējā vakarā līdz 20.00, jo pa nakti robežkontroles punkts ar Jordāniju nestrādājot. Uz Nāves jūru un Jeruzalemi gan labāk ņemt organizētu ekskursiju, jo sab.transs starp pilsētām visai nejēdzīgs, it īpaši tad, ja grib braukt sestdienā. Sestdienas arī pašā Jeruzālemē ir dienas, kad nekursē vairums busu un Jeruzalemes tramvajs. Nestrādā arī Jeruzalemes ēstuves un veikali, izņemot dažus dārgus arābu krogus vecajā Jeruzalemes daļā aiz vecpilsētas mūriem. Autobusi no Jeruzalemes uz Eilatu atsāk kustību tikai vēlu sestdienas vakarā un ienāk Eilatā agri no rīta vai pat nakts vidū. Ja sestdienās Jeruzālemē kaut kas kursē, tad pārsvarā uz tām apdzīvotajām vietām, kurās mitinās arābi. Uz Eilatas sabiedrisko transportu gan teiktais neattiecas un Eilatā pilsētas transports un aktīvā dzīve (veikali, ēstuves) strādā arī sestdienās. Pa vienu pusi no dienas no Eilatas var aizbraukt uz Red Canyon (sab.transs no Eilatas busu stacijas), var paskatīt arī Tabas Aquarium (Oceanarium) Izraēlas pusē - atvērts no 10.00 līdz kādiem 17.00 vai 18.00, regulāra satiksme ar busu, kurš kursē līdz Ēģiptes robežai (Nr.15 vai 16), buss apmēram reizi 30-40 minūtēs. Sākumā vajadzētu izdomāt, kuru no valstīm skatīt, jo gan Jordānijai, gan Izraēlai ar 2,5 dienām kopā būs par maz laika, lai apskatītu gan Jordāniju, gan Izraēlu.

Viestursp1
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/02/2013
Ziņas: 5773
Manīts: pirms 13 st

Par cenām - dārgāk nekā LV (lielā pica - ap 10 EUR, "paplāna" ēšana ātrajā ēstuvē - ap 10-12 EUR, kārtīgas pusdienas restorānā = ap 20-25 EUR. Lielveikalos un ceptuvēs, ja pērk maizes izstrādājumus, humusu, dažus specifiskus produktus (ne gaļas) un izstrādājumus, tad var paēst arī lētāk, bet tomēr "paika" kopumā būs dārgāka nekā LV. Viesnīcās Eilatā visdārgākā parasti ir nakts no piektdienas uz sestdienu, jo paši "izraēļi" ziemā uz vienu nakti atlido no TLV vai Haifas, lai izbaudītu siltu jūru un jau sestdienas vēlā vakarā lido atpakaļ. Iesaku rerzevēt katru nakti atsevišķi, vai vismaz nakti no 5.dienas uz 6.dienu rezervēt atsevišķā rezervācijā, tad vajadzētu būt lētākam kopciparam par viesnīcām.

mileena
Nav tiešsaistē
Kopš: 05/11/2009
Ziņas: 21
Manīts: pirms 1 ned

paldies par informāciju!

kā ir ar ekskursijām, vai tās ir iespējams iegādāties uz ielas kantorīšos, un par šo jautājumu neiespringt, domāt tur uz vietas?

Un cik interesanta ir pati Eliata? ja nedomājam sauļoties un nodarboties ar daivingu? 

paldies!

Viestursp1
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/02/2013
Ziņas: 5773
Manīts: pirms 13 st

Ielas kantorīšus Eilatā praktiski neredzēju. Vecajā nu jau slēgtajā Ovdas lidostā dalīja bukletus ar ekskursiju piedāvājumiem. Viņiem vairāk viss notiek netā. Ticamāk, ka arī no viesnīcām var pasūtīt ekskursijas, jo arī tur parasti metājas bukleti. Uz Jeruzālemi un Nāves jūru organizētās  ekskursijas izbrauc ļoti agri no rīta. Eilata kā pilsēta, manuprat, galīgi nav interesanta, jo tur nav nekā senatnīga un veca. Ir tikai jaunā arhitektūra. Centru var izstaigāt kājām vienā vakarā. Vakarā var paskatīties dziedošās strūklakas, ja vien parks pilsētas centrā nav remontā.  Garākais gabals - līdz Ēģiptes robežai un Taba Underwater observatorium.

jtt
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 2356
Manīts: pirms 10 st

Šaussssmīgi maz laika, pie tam vēl nekānedrīkstdarīt dienā. Izraēla būs (ļoti) dārgi (Viestura info augstāk vēl ir ļoti pieticīgs) un skatīt tur tuvumā nav daudz ko. Jordānija šādā tempā arī nebūs lēti (loģistika). Es nezinu lidojumu pulksteņlaikus, attiecīgi precīzi ko ieteikt nevaru.

Personīgs iespaids no Eilatas - solnce, veķer i voda, naši lučšije druzja - vairāk tur nekā nav. Cenu dēļ viesnīcu iesaka ņemt ar full board.

mileena
Nav tiešsaistē
Kopš: 05/11/2009
Ziņas: 21
Manīts: pirms 1 ned

ielidošana ir piektdien pirmaja dienas puse, izlidošana pirmdien pusdienlaikā.

varbut ir pieredze ka no Eilatas (Ramon)  lidostas ar sab. transportu jau pirmaja vakarā nokļut Jeruzalemē un dzivoties pa to pusi  un uz pēdējo nakti atgriesties Eilatā? pieļauju, ka tajā reģionā uzturoties redzēt būtu vairāk ko..??

Viestursp1
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/02/2013
Ziņas: 5773
Manīts: pirms 13 st

Autobusu saraksts uz Jeruzālemi meklējams šeit:

https://mslworld.egged.co.il/?language=en&state=#/origindestination/0/0/...

Internetā gan biļetes var nopirkt tikai in hebrew, bet ar GOOGLE TRANSLATE var nesanākt, jo ebreji raksta no apakšas uz augšu un no labās uz kreiso pusi. Tuvākais buss uz Jeruzālemi, uz kuru varbūt, ka var paspēt iziet no Eilatas centra autoostas ir ap plkst.13.00. Iepriekš (izņemot speciālos transfēra busus), neko gan nevadzētu pirkt, jo mēdz būt garas rindas uz ielidošanas intervijām Izraēlas starptautiskajās lidostās. Ja ziemas sezonā būs citi RIX reisam derīgāki laiki, tad visai noderīgos SHUTTLE BUS varēs meklēt šajā vietnē:

https://www.touristisrael.com/tours/shuttle-bus-jerusalem-eilat-eilat-je...

SHUTTLE BUS vismaz lidostā gaida tos, kuriem ir iepriekš pirktas biļetes. Patreizējie laiki ir ne īpaši pielāgoti, ja no RIX reisa grib doties uz Jeruzālemi.

jtt
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 2356
Manīts: pirms 10 st

Saprātīgākais izskatās ar Arkia uz TLV un tālāk jau tradicionālais sauszemes maršruts. Vakarā būsi galā. Dikti lēti lidojums nav, bet nekas šausmīgs - decembra vidum redzu piektdien 58€ turp un agrā pirmdienas rītā atpakaļ 66€.

Autobuss/-i - tur tomēr ap 300 km braucami un vēl kalnu pāreja, kur decembrī var arī sniegs gadīties. Plānotājs gan rāda vien nepilnas 5 h ceļā un cena 70 šekeļi (18+€). Un autobusu nejēgā daudz. No Eilatas autoostas 444.numurs.

Viestursp1
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/02/2013
Ziņas: 5773
Manīts: pirms 13 st

Jā, pateicoties tam, ka millena izvēlētā ielidošanas diena ir piektdiena, pēdējais buss uz Jeruzālemi piektdienās aiziet jau 13.00, bet uz to, ņemot vērā čammāšanos ar ārā laišanu no Ramon lidostas, nav sevišķi reālistiski paspēt, kaut jaunā Ramon lidosta tuvu Eilatas centram. Sestdienās kā jau ebrejiem pirmais buss ar Nr.444 no Eilatas uz Jeruzālemi atiet tikai 15.30. Vairāk nekā vienu diennakti tak jāsvin vienīgā brīvdiena. Lidmašīnām no Ramon uz TLV ir līdzīgi - piektdienās beidzamie reisi ap 16.00, bet sestdienās paši agrākie reisi - ap 14.30, jo jāsvin tak tas "šabats". Mīnuss pārlidojumam uz TLV piektdienas vēlā pēcpusdienā - var iestrēgt TLV, jo vismaz pirms pusotra gada arī viss transports uz Jeruzālemi beidza kursēt piektdien ap 15.00 vai 15.30, jo jeruzālemieši ievēro tradīcijas un nestrādā no piektdienas agras pēcpusdienas līdz sestdienas vēlai pēcpusdienai. Arābu taksisti prasa par braucienu piektdienās no Jeruzālemes uz Ben Gurion ap 45-55 EUR. Arī vilcieni uz Jeruzālemi šai laikā nekursē. Izņēmums - tiešā satiksme no Ben Gurion lidostas uz Telavivas centru.

Viestursp1
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/02/2013
Ziņas: 5773
Manīts: pirms 13 st

Galīgi traki tie ebreji palikuši - piektdienās šiem vispār pat rīta pusē nav vilcienu no Ben Gurion uz Jeruzālemi, bet sestdienās pirmais un vienīgais vilciens -atiet tikai plkst. 20:27.

mileena
Nav tiešsaistē
Kopš: 05/11/2009
Ziņas: 21
Manīts: pirms 1 ned

paldies par izsmeļošo informāciju!

izskatās viss tur loti sarezgiti Smile))

trafs
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/05/2017
Ziņas: 666
Manīts: pirms 9 st

Šķiet, ka arī Eilatas jaunajā lidostā viss sarežģīti - jautāju Budget nomai par darbalaikiem piektdienās (dažādos meklētājos uzrādās dažādi) - atbildēja, ka paši vēl nezinot par decembri, lai jautāju novembra beigās.

jtt
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 2356
Manīts: pirms 10 st

Ņem nomas auto un priecājies Smile

Es skatījos piektdienu decembrī un gan lidojumus, gan busus rādīja līdz vakaram, bet neskatīju tālāk, vai tikai rāda, vai reāli kursē.

trafs
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/05/2017
Ziņas: 666
Manīts: pirms 9 st

Ja lidmašīna pēc saraksta ir 11:45, bet nomas kantorim nekānedarīšana sākas 13:00, tad var paspēt, un var arī nepaspēt.

Viestursp1
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/02/2013
Ziņas: 5773
Manīts: pirms 13 st

jtt wrote:

Es skatījos piektdienu decembrī un gan lidojumus, gan busus rādīja līdz vakaram, bet neskatīju tālāk, vai tikai rāda, vai reāli kursē.

Busi un Eilat Shuttle līdz šim ir kursējuši arī piektdienās un sestdienās tā, lai aizvestu PAX-us no (uz) izlidojušajiem reisiem līdz Eilatas centram un Tabha Menachem Begin robežkontroles punktam ar Ēģipti. No Eilatas uz Jeruzālemi gan lielie busi "šabatā" parasti nekursē (no piektdienas 13.00 līdz sestdienas 18.00 aptuveni). Vēl nav stājies spēkā ziemas lidojumu saraksts.  Kad tas notiks, tad būs arī transfēra busi (Ramon lidosta - Eilata). Oktobrī vēl pamaz reisu uz Eilatu, jo tā nav īstā aktīvā tūrisma sezona tam virzienam un krievu tūristi no RU parasti lidostā ierodas ar organizētu transfēru, jo pamatā pērk gatavas "paketes".

ozi
Nav tiešsaistē
Kopš: 27/08/2012
Ziņas: 12
Manīts: pirms 1 ned

UZ Jordāniju ekskursija uz vienu dienu izbraucot no Eilatas 8-30 (no citām pilsētām agrāk) maksā 265-300 USD plus vēl vīza un robežšķēršošanas  maksa tas ir vēl 65+60 usd. Laika Jums ir ļoti maz , un tā kā vēl pa vidu ir šabats (tas nozīmē nekāda sabiedr. transporta no piektdienas vakara līdz sestdienas saulrietam, kas tur tagad ir ap 19-00). 

Jāteic ka Jūsu iespējas ir diezgan ierobežotas. Prātīgākais būtu iziīrēt auto, man jau škita, ka lēti (vienīgais kas tur bija lēts, protams ņemot lēto galu maziņas mašīnītes un neiekrītot uz FULL COVERAGE insuarance, kas veido otru pusi cenas), degviela 1.50 eiri E-95, un autiņš būs automāts, manuāļu viņiem praktiski nav.

No Eilatas uz Jeruzalemi ir baigais gabals (Eilat vispār ir ļoti neizdevīga pēc lokācijas), liela daļā jūsu dārgā laika paies ceļā. Ja domājāt par Jeruzālemi, un kaut ko darīšanu tad jālido uz Telavivu un jāmitinās tur kaut kur. Vai arī jāģuļ pa celam, kur pagadās. Rēķinaties ka tur tagad tumšs paliek ap 19-00. Un tumsā nekādu skaistumu neredzēsiet. (pašam gadījās būt pie Tiberijas esera tumsā - nu jā, nojaušu ka ezers tur ir, esam stāvā krastā un skatu varu tikai pats uzburt + Google maps citu ceļotāju fotto. 

Ceļi tur ir labi, pabraukt var ātri, bet no Eilatas sanāks gabals.

Manuprāt Eilata tieši ir nekānedarīšanas variants. Rēķinaties ka viss būs dārgs, ir JĀKAULĒJĀS (mums latviešiem tik ļoti neraksturīga un neieaudzināta darbība) pie kam tā, lai neaizvainotu pārdevēju. Ja kaut ko pērc vienmēr noprasi GALA cenu un pasaki KO konkrēti - savādāk saņemsi pašu lielāko sulas glāzi + apkalpošanas maksu, kura nekur nav minēta (vai arī maziem burtiņiem apakšā beigās).

Pie maziem tirgotājiem cenas nav pieliktas, jo tiec vērtēts pēc deguna.

Saldējums ir sākot no 10 seķeļi. Daudzkas tiek tirgots ar atlaidi, bet jāņem 3 vienības. Viņi vienmēr centīsies pierunāt paņemt vairāk.

Neesmu izgulējies tāpēc tāds savārstīts teksts. Sorry.

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 19004
Manīts: pirms 7 st
Kur: RIX

Lidojums ar Wizzair? Kad pirki biļeti? Ja sen, tad lidojuma laiki ir pamainīti, un tāpēc galamērķi var bez maksas nomainīt uz Telavivu, kas ērtāk, ja plāns beigu beigās ir doties uz Jeruzālemi.