Ieteikumi par Kazahstānu!

3 atbildes [Pēdējā ziņa]
Arviic
Nav tiešsaistē
Kopš: 11/10/2012
Ziņas: 264
Manīts: pirms 14 st
Kur: Pasjolok Mārupe

Pēc nedēļas sanāk braukt uz Almatu, varbūt kādam ir kāds sofera numurs, jo kā saprotu pēc LP un tripadvisor uz tiem ezeriem tur īsti ar sabtransu neizbraukt, vai vienkārši kaut kas interesants ko apskatīt, iecienītas ēstuves vai kā tā..Smile Īsti informācijas tieši par šo valsti Ceļakājā neatradu...

Iksa
Nav tiešsaistē
Kopš: 01/03/2017
Ziņas: 86
Manīts: pirms 19 st

Būts nav, bet nesen "Jēkaba Ceļojumu" mājaslapā redzēju ceļojuma pa Kazahstānu programmu. Idejas, ko apskatīt, varbūt var aizņemties.

https://www.jekaba.lv/celojumi/l/3037/parskats/c-1-v-196?grupa_ar_lidmas...

 

Pavirsis
Lietotāja Pavirsis attēls
Tiešsaistē
Kopš: 15/08/2011
Ziņas: 382
Manīts: pirms 2 min

Esam tikko atgriezušies no turienes. Bijām gandrīz 2 nedēļas. Taisījām Kirgizstānas luņķi ar trekingu Karakolas apvidū. Ja brauktu uz īsāku laiku, tad izvēlētos (kā man šķiet) līdzīgu traversu pa tuvajiem kalniem Almati pievārtē. Tas nākamai reizei. Plašumi jau milzīgi. Arī pašas pilsētas ietvaros - grūti ar kājām kaut kur tikt, jāpieslēdz metro. Sakarīga ēdnīcu ķēde - "Kaganat", kas drīzāk lasās kā KAFAHAT. Lidostā pie info centra var paņemt pilsētas karti, kurai otrā pusē ir šādi tādi apskates un aktivitāšu ierosinājumi.

Juris
Tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 16938
Manīts: pirms 1 min
Kur: RIX

Bijām Almati uz pāris dienām.

Uz Lielo Almati ezeru nokļuvām ar sabiedrisko transportu (it kā), atradām pseidopieturu Prezidenta parka kreisajā pusē. Tāds parks:

Pirms tam biju izlasījis, ka uz ezeru var nokļūt, ejot gar cauruli (pa kuru no ezera piegādā ūdeni pilsētai). Pieturā piestāja kāds minibusiņš, paprasījām, vai uz trubu tiksim, teica jā. Smile Aizveda līdz vietai, cik tālu brauc busi. Tur apjukušos ārzemniekus nelielu gabalu pieteicās pavizināt garāmbraucošs draudzīgs kazahs ar džipu, līdz skatam pavērās slavenā truba, mūsu ceļi šķīrās un devāmies kājām (var iet arī pa ceļu, bet gar trubu daudz taisnāk):

Pēc kādas pusotras stundas nogurdinoša kāpiena nonācām pie ezera ārkārtīgi skaistā tirkīzzilā krāsā:

Tam sekoja neliels pikniks ar iepriekš veikalā iepirktu zirga gaļu un tirgū pirktām biezpiena bumbiņām:

Atpakaļ arī gaidīja pagrūts gājiens, bet laipna ģimene ar auto mūs atturēja no kāpelēšanas un aizvizināja līdz pat viesnīcai. Smile

Ieteiktu uzkāpt Кок Тобе — pakalns ar glītiem skatiem uz pilsētu, tur dažādi restorāni, bāri un citas izklaides vietas. Mēs protams piegājām no nepareizās puses, tādēļ nācās kāpt caur aitu ganībām:

Un pēc tam eleganti līst caur krūmiem, lai no stāvas nogāzes nepiespiesti pievienoties atpūtniekiem uz taciņām:

Bet, atgriežoties lejā pa oficiālo ceļu, izrādījās, ka tur būtu jāmaksā ieejas maksa, tā ka viltīgais kāpiens bija tā vērts. Smile Mazāk avantūristiski ceļotāji var uzbraukt ar busiņu vai pacēlāju.

Vēl labs ir Zaļais tirgus, tur iespaidīga zirga gaļas nodaļa:

Un šīs cietās un sāļās kaltēta biezpiena bumbiņas pie ezera ļoti noderēja izsalkuma remdēšanai:

Svaigi cepti pīrādziņi ar gaļas pildījumu arī tika augstu novērtēti:

Vēl tirgū redzējām tikko nopirktas mašīnas iesvētīšanas rituālus (mans minējums par notiekošo):

Centrālais parks un Zoo nebija nekas satriecošs, bet vīlies arī nejutos.

Ja ir drosme un līdzi oglīte, iesaku pagaršot tādus dzērienus kā тан (kaut kas līdzīgs gāzētam kefīram) un шұбат — raudzēts kamieļmātes piens. Nopērkami pārtikas veikalos. Šubats nebija lēts, tāpēc ar lielām grūtībām izdzēru visu, un tā bija mana kļūda…

Brauciens bija pirms vairākiem gadiem, tāpēc daudz kas var būt mainījies. Smile