Brazīlija uz savu galvu

8 atbildes [Pēdējā ziņa]
Brinly
Nav tiešsaistē
Kopš: 10/06/2009
Ziņas: 28
Manīts: pirms 1 gads

saskatījāmies jaukās Turkish cenas un āķis lūpā- vai ir kāds uz savu galvu ceļojis uz Brazīliju? spāņu, franču ne bū ne mē, ar 2 nedēļām var paspēt vismaz mazu daļiņu apskatīties no tās milzu valsts? vēl kādi ieteikumi?

drafty
Nav tiešsaistē
Kopš: 07/11/2008
Ziņas: 132
Manīts: pirms 1 gads
Kur: Zurich, Šveice

Brazīlijā tā kā labāk būtu portugāļu un ne spāņu vai franču, pat ja tu tādas zinātu  Smile

papardiite_
Nav tiešsaistē
Kopš: 07/04/2009
Ziņas: 132
Manīts: pirms 6 ned

Man Taizeme iesitā āķi Grin

VS_Addict
Nav tiešsaistē
Kopš: 11/06/2009
Ziņas: 27
Manīts: pirms 18 ned

Kā jau te teica, tad atskaitot dzimto portugāļu valodu, tur ļoti maz zin angļu valodu... Var izlīdzēties (ko darīju) apjausmu robežās ar franču valodu papildus angļu, ja jau zin spāņu, tad drošivien vispār paradīze!
Neieteiktu uz Brazīliju tā "uz dullo", jo tā nav drošā Eiropa, kur visi ir vienlīdzīgi un jauki... Un mēs-gaišie cilvēki tiekam uztverti kā bagātie Amerikāņi!

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 6515
Manīts: pirms 1 ned

Tie, kuri kādreiz uz savu galvu iemaldījušies Maracana stadionā vai tā tuvumā, pēc gadu gadiem varēs mazbērniem stāstīt šo vēsturisko faktu. Stadions tiek pārdēvēts Pele vārdā https://sportstar.thehindu.com/football/maracana-stadium-renaming-pele-mario-filho-edson-arantes-do-nascimento-rei/article34033509.ece

(mazāk informētiem, šis Pele tiešām ir ar lielo burtu rakstāms!Smile )

 

 

reinis.berzins
Lietotāja reinis.berzins attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 03/07/2013
Ziņas: 158
Manīts: pirms 4 st

Kad plānots tas ceļojums? Ja šogad, tad neiesaku, jo joprojām ir valstis (un bez brīdinājuma var uzrasties citas), kas neļauj ieceļot (arī ne tranzītā) pasažieriem, kas pabijuši Brazīlijā. Ja Bolsonaro noliegšanas politika turpināsies, tad tāpat turpināsies arī citu valstu ierobežojumi. No otras puses - pašā Brazīlijā iebraukt varēsi diezgan brīvi (izņemot no Lielbritānijas). Veikalos un sabiedriskajā transportā būs jāvalkā maska, bet uz ielas - pēc izvēles. Pārsvarā dzīvojos pa džungļiem, nevienu nesastopot, bet ik pēc dažām dienām vajadzēja iepirkties kādā pilsētiņā, kur nevarēja izvairīties no burzmas. Tomēr Covid nesaķēru.

Ārpus tūrisma jomas dzīvojošie brazīļi neprot nevienu svešvalodu. Pat daudzi aviokompāniju darbinieki, kas strādāja starptautiskajā termināli, angliski nerunāja. Nedaudzi zina arī spāņu valodu.

Es apguvu portugāļu valodu vienkāršas sarunvalodas līmenī ar Michel Thomas audio kursu (Foundation + Advanced), bet tas bija Portugāles dialekts, kas tomēr atšķiras no Brazīlijas dialekta līdzīgi kā latgaliešu no vidus dialekta (sākumā nesaproti gandrīz neko, bet pamazām sāc saprast atšķirību un atpazīt tos pašus jau zināmos vārdus tikai citādi izrunātus). Salīdzinot ar Spāņu valodu, Portugāļu šķiet neregulāra un nevajadzīgi sarežģīta. Daudz izņēmumu, kas ātri aizmirstas. Brazīlijā pavadīju 1 mēnesi 2015.gadā un 1 mēnesi 2021.gadā un joprojām portugāliski runāju ļoti primitīvi.

Ne vienmēr var atšifrēt bīstamas un drošas vietas. Laikam drošās vietas ir tās, kur dežurē policija (Ipanemas pludmale). Bet bīstamās ir takas ap Kristus statuju (man gan paveicās, ka tur ne reizi nesastapu) un Telegrāfa kalns (aizbēgu no 2 bandītiem, kas uz mani tēmēja ar automātu). Lauku ciemos parasti ir droša sajūta, bet uztrāpīju arī cilvēkam ar pistoli šaušanas gatavībā. Favelās var sastapt drošībniekus (nevis policiju, bet mafiju), kas tur dežurē ar automātu. Mazi bērni arī spēlējas ar automātiem līdzīgiem priekšmetiem.

Lai gan esmu pat ļoti gaišs, man tikai pāris reizes prasīja, vai esmu ārzemnieks. Jo Brazīlijā (jo tālāk dienvidos, jo vairāk) dzīvo pat vācieši, gandrīz puse Sanpaulu iedzīvotāju ir itāļu izcelsmes. Ir arī daudz japāņu.

Ļoti skaistas vietas mijas ar turpat blakus esošām "miskastēm". Vadoties pēc kartes, ļoti bieži nāksies trāpīt kādā kartē neatzīmētā slēgtā teritorijā (privātciemats vai viesnīcai piederoša teritorija, kur nepiederošiem neļaus iebraukt). Mazākas takas bieži vien dabā vairs neeksistēs.

2 nedēļās var mēģināt apskatīt relatīvi netālu esošās 3 vietas, ko 2015.gadā izbraukāju ar stopiem un autobusiem (runā, ka lidmašīnas nemaksājot daudz dārgāk par busiem): Riodežaneiro (un tai blakus esošo Zaļu krastu ar daudzām skaistām saliņām un pludmalēm), Iguasu ūdenskritumu kaskādi  (turpat Itaipu HES), kā arī Pantanal mitrāju (kur var ieraudzīt vairāk savvaļas dzīvnieku nekā Amazonē). Amazonē es neesmu bijis, bet tā arī nevarēju izdomāt, ko tur darīt aktīvā tūrisma jomā.

Jābūt ļoti tolerantam pret karstumu (sevišķi Pantanal reģionā), jābūt gatavam lietus gāzēm. Krēslas stundās jārēķinās ar moskītiem (malārija esot tikai dziļi Amazonē, Zikas vīruss šobrīd ir samazinājies līdz gandrīz nullei, bet esot neliels Dengue, Rietumnīlas vīrusa risks). Mani gan sakoda ļoti daudz par spīti pretodu līdzekļiem, bet neko nesaķēru.

orsons21
Tiešsaistē
Kopš: 04/01/2009
Ziņas: 10911
Manīts: pirms 1 min
Kur:

Reini - saistībā ar Tavu pirmo jautājumu - paskaties tēmas pirmā ieraksta datumu!

Lei Fengam ir talants nevainīgi izcelt saulītē antikvāru!

reinis.berzins
Lietotāja reinis.berzins attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 03/07/2013
Ziņas: 158
Manīts: pirms 4 st

orsons21 rakstīja:

Reini - saistībā ar Tavu pirmo jautājumu - paskaties tēmas pirmā ieraksta datumu!

Lei Fengam ir talants nevainīgi izcelt saulītē antikvāru!

Sasodīts, kā uzķēros! Smile Parasti uzmetu aci jautājuma datumam, bet ne šoreiz. Smile Cerams, noderēs kādam googlētājam par šo tēmu ļoti tālā nākotnē!?

Gatisk
Nav tiešsaistē
Kopš: 20/06/2013
Ziņas: 297
Manīts: pirms 11 st

reinis.berzins rakstīja:

Cerams, noderēs kādam googlētājam par šo tēmu ļoti tālā nākotnē!?

Patiesībā daudz noderīga esi sarakstījis. Esmu gan Brazīlijā bijis, bet ne Pantanal. Arī īsti neradās labas idejas par Amazones augšteci, jo tur vajag ļoti daudz laika.