Ar ģimeni uz Turciju vai Tenerifi – kā labāk?

21 atbildes [Pēdējā ziņa]
Andish
Nav tiešsaistē
Kopš: 23/10/2018
Ziņas: 9
Manīts: pirms 15 ned

(Izceļu atsevišķā tēmā — Juris)

Sveicināti ceļakājieši, esmu jaunpienācējs ar ļoti minimālu ceļotāja pieredzi! Nākamgad maija beigās gribu aizvest sievu nu bērnu atpūsties! Vēl īsti neesmu izlēmis par galamērķi Turcija vai Tenerife!!?? Varbut varat padalīties ar pieredzi, ieteikumiem ceļojumam ar bērnu!! pašam plānot braucienu vai tomer labāk uzticēties tūroperātoram!

propers
Tiešsaistē
Kopš: 19/06/2014
Ziņas: 2656
Manīts: pirms 10 min

Uz Turciju labāk tūroperātoru, bet Tenerife - plānot pašam.

jtt
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 2798
Manīts: pirms 2 st

Budžets? Ceļojuma mērķis (detalizēti)?

Turciju laikam prātīgāk ar paketi, ja galvenais ir grillings. Maijs gan varētu ūdenim būt drusku par agru. Tenerifi sakombinēt pašam varētu sanākt lētāk. Okeāns gan ir spirdzinošs jebkurā gada laikā (tas gan sīkums Baltijas jūras lutinātajiem).

Iksa
Nav tiešsaistē
Kopš: 01/03/2017
Ziņas: 168
Manīts: pirms 6 ned

Ja nav ceļotāja pieredzes un ar bērnu, tad jau labāk ar tūroperatoru uz Turciju. Aizvedīs ar visu lielo bagāžu, nogādās no lidostas uz viesnīcu un atpakaļ, normāli paēdinās viesnīcā, īsāk sakot - ne par ko nebūs jādomā. Tūroperatoti iesaka arī viesnīcas, kas īpaši piemērotas atpūtai ar bērnu (speciāli ēdieni bērniem, bērnu baseini, "trubas" u.c. atrakcijas u.tml.). Pašlaik Turcijai tūroperatori piedāvā agrās rezervēšanas cenas - uzreiz jāiemaksā neliela summa (šķiet, "Novatours" redzēju EUR 69 par cilvēku), bet pārējais jāsamaksā mēnesi pirms ceļojuma.

Andish
Nav tiešsaistē
Kopš: 23/10/2018
Ziņas: 9
Manīts: pirms 15 ned

Budžets varetu būt līdz 2000eur 7dienas

Atpūsties tā lai droši un bez īpašiem sarežģījumiem, pirmais paša plānotais ceļojums!

Mērķis bez gariem pārbraucieniem lai viss plus/minus uz vietas! grillēties atpūsties šoto apskatīt... varbūt, pamatā ūdens un labs serviss!

 

Juris
Tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 19659
Manīts: pirms 4 min
Kur: RIX

Iksa rakstīja:

Ja nav ceļotāja pieredzes un ar bērnu, tad jau labāk ar tūroperatoru uz Turciju. Aizvedīs ar visu lielo bagāžu, nogādās no lidostas uz viesnīcu un atpakaļ, normāli paēdinās viesnīcā, īsāk sakot - ne par ko nebūs jādomā.

Mani vienmēr mulsinājis, ka 'ne par ko nav jādomā' tiek uztverts kā pozitīvs aspekts. Es dodu priekšroku variantam, ka man ir smadzenes un varu tās lietot. Smile

Bērna eksistence arī automātiski nenozīmē tūroperatoru. Un vienīgais veids iegūt ceļotāja pieredzi ir sākt patstāvīgi ceļot. Smile

propers
Tiešsaistē
Kopš: 19/06/2014
Ziņas: 2656
Manīts: pirms 10 min

Pērle - pirmais paša plānotais ceļojums ar tūroperātoru Smile

Iksa
Nav tiešsaistē
Kopš: 01/03/2017
Ziņas: 168
Manīts: pirms 6 ned

Juri, ja cilvēkam ir tikai 7 dienas, grib lai viss norit droši, bez starpgadījumiem, ceļojums ir bez gariem pārbraucieniem un var baudīt atpūtu, tad, manuprāt, tas ir pieņemamākais variants. Ja cilvēks savas neziņas pēc visu laiku stresos, tad nekādas atpūtas nebūs ne pašam, ne ģimenei. Ja jau ir gūta kāda pieredze un mērķis ir vairāk paceļot pa valsti, nevis baudīt kūrortu, tad, protams, jāplāno pašam! 

jtt
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 2798
Manīts: pirms 2 st

Iksa rakstīja:

lai viss norit droši, bez starpgadījumiem, ceļojums ir bez gariem pārbraucieniem un var baudīt atpūtu

Šis gan vairāk reklāmas teksts, kam ar skarbo realitāti pietiekami bieži var būt tikai attālināts sakars.

Iksa
Nav tiešsaistē
Kopš: 01/03/2017
Ziņas: 168
Manīts: pirms 6 ned

jtt, iespējams tā ir, ka dabā ne viss notiek gludi arī braucot ar tūroperatoru, taču šādās situācijās nepieredzējušam ceļotājam noder tūroperatora atbalsts. Neesmu praksē šos tūroperatoru "pakešu" pakalpojumus izmantojusi, bet paziņas, kas to dara regulāri, reti ir sūdzējušies (ja neskaita dažreiz mainītus izlidošanas laikus, kas sagādājuši neērtības).

andrian
Lietotāja andrian attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 02/02/2010
Ziņas: 724
Manīts: pirms 3 st

propers rakstīja:
Pērle - pirmais paša plānotais ceļojums ar tūroperātoru Smile

Mans pirmais paša plānotais arī bija ar tūroperatoru, apspriedām cik dienas Bangkokā, kāda viesnīca, cik Puketā, kuras viesnīcas un cik dienas katrā palikt, ko uz vietas darīt, ko skatīt u.t.t.

Tagad Ceļakāja t.operātoru vietā, sanāk lētāk, bet jārēķinās ar kādu uzknābienu gan ir Smile

runcels23
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/02/2015
Ziņas: 1065
Manīts: pirms 1 st

Turciju plānot pašam neredzu jēgu,tur turoperatoru. Pats pavasarī biju uz Turciju 8 dienas, meklēju šeit celojumubode.lv, izpildīja Tez tour 2+1 infant kopā samaksāju 696€ par 5* ar UAI EUPHORIA . Galvenais mans kritērijs bija, lai nav tālu no lidostas ,šis bija 80 km, bet tāpat samērā ilgi brauca transfērs, varbūt dēļ sutoņas likās mokošāk, jo dēļ bērniem neslēdza iekšā kondicionieri.

Tenerifi ir pašam jāplāno, bet nu lētāks lidojums bieži ir, ja pārsēžas un paliek pa nakti... ja ir tikai 7 dienas kopā tad par maz, jo jārēkinās ka 1-2 dienas vienā virzienā būs lidojums.

Gigi
Nav tiešsaistē
Kopš: 19/01/2010
Ziņas: 578
Manīts: pirms 40 min

Nu nepiekritīšu, ka pašam Turciju plānot nav vērts - ir daudz fantastisku vietu, uz kurām grupas nemaz netiek vestas jeb kurās grupas vienkārši atzīmējas, pie tam, ja ir bērni, turki bērnus mīl un ir arī daudz foršu vietiņu bērniem. Daudz atkarīgs no bērna vecuma un kā vecāki pasniedz bērnam uztveramo informāciju. Pēdējā gada laikā pirmo reizi ar sabiedrisko transportu 8 dienās apceļoju 8 pilsētas, otrajā reizē īrējām mašīnu, lai redzētu to, ko gribam redzēt, nevis to, ko mums rāda. Mašīnas priekšrocība vēl ir tā, ka vari apstāties visur, kur gribi, un vari aizbraukt visur, kur interesē, un jebkurā ciemā vari kaudzi ar augļiem iegādāt. Grupā šādi pasākumi tiek piedāvāti krietni dārgāk.  Protams, ja mērķis ir tikai barā pavāļāties pludmalē, tad pakete labāka.

Gigi

Ingucis
Nav tiešsaistē
Kopš: 18/02/2009
Ziņas: 429
Manīts: pirms 1 st

Maija beigās es izskatītu arī Eiropas dienvidu galu - Spāniju ( uz Alikanti no Lietuvas šķiet bij tiešais reiss), Itālijas zābaka lejasgalu, Maltu vai kādu citu salu uz kuru var aizlidot no RIX vai kādas LT lidostas. Ar tūroperatoru ar nav garantijas, ka viss būs OK. Tāpēc labāk plānot pašam. Sameklēt viesnīcu pēc savām vēlmēm, pameklēt kādu atlaižu kodu un tml. 

Šogad mūs pierunāja izmantot tūroperatoru uz Turciju. Nu nē.... pašam visu saplānot noteikti labāk. 

Tenerife dēļ lidojuma ar pārsēšanos 7 dienu atvaļinājumam būs par maz...  

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 4677
Manīts: pirms 30 min

 Turcijas lidostas kļūs pievilcīgākas ģimenēm ar bērniem, grūtniecēm, cilvēkiem ar kustību traucējumiem utt.

 Droši varēs izmantot bezrindas u.c. priekšrocības https://www.dailysabah.com/travel/2019/11/06/pregnant-sick-people-to-hav...

 

 

Viestursp1
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/02/2013
Ziņas: 6164
Manīts: pirms 20 st

Maija beigās Tenerife ar tūroperatoru no RIX nemaz nebūs sasniedzama, jo tas ir rudens - ziemas - pavasara virziens. Uz Stambulu, kopš no RIX vai nelidos ukraiņu aviolīnijas, manuprāt, nav sakarīga piedāvajuma cenas ziņā. Gan tiešais TK reiss, gan savienotie reisi  maijā maksātu krietni virs 200 EUR/RT. Tūroperators uz AYT (Antāliju) šobrīd maija beigām atrod cenu, sākot no 360 EUR/per ADULT/TWIN vai DOUBLE room (ar brokastīm un vakariņām) - TEZ TOUR. Rupji rēķinot un izvēloties labāku viesnīcu - nedaudz virs 1000 EUR (cena atkarīga arī no bērna vecuma) aizies paketei, bet pāri tik un tā paliks simtos mērāma summa tēriņiem uz vietas. Manuprāt, saplānot Turciju pašam bez tūroperatora tomēr būs dārgāk, ņemot vērā nedraudzīgās aviobiļešu cenas no RIX un to, ka pa taisno no RIX uz Turciju nelido neviena zemcenu aviokompānija.

lundi
Nav tiešsaistē
Kopš: 06/09/2010
Ziņas: 199
Manīts: pirms 1 ned
Kur: Islande

Maija beigas ir īstais laiks Vidusjūras salām. Uz kautkurieni gan jau ka var atrast taisno lidojumu no Rigas. Viesnicas sameklē booking.com, daudzas piedāvā lidostas transferu, pie reizes var izvēlēties ēdināsanu un apskatīt infrastruktūru. Noteikti jālasa atsauksmes un jāskata arī Tripadvisor forumi un Google map, un to visu labāk darīt uz liela ekrāna, nevis telefonā. Sāc darīt un celakāja palīdzēs. Tūroperators ir tāda relatīva ērtība, pārāk daudzu kungu kalps.

lundi

Viestursp1
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/02/2013
Ziņas: 6164
Manīts: pirms 20 st

Ar tiešajiem reisiem uz Vidusjūras salām no RIX tā ir, kā ir. Maijam pagaidām var nopirkt BT tiešos reisus uz Pafu (Paphos) Kiprā un Maltu ar RYANAIR, kā arī Air Baltic uz Larnaku (Kipra), Palma de Maljorka (Spānija), Maltu un Kos (Grieķija). No Viļņas un Kauņas nedaudz lielāka reisu izvēle, bet, ja bērns mazs, tad reisi no Viļņas (Kauņas) var radīt neērtības, jo Vidusjūras virzienā reisi no Viļņas (Kauņas) pārsvarā agri no rīta. Krietni "apcirpti" arī RYANAIR vasaras  reisi no Lietuvas. Vidējā turp-atpakaļ pārlidojuma cena maija beigām (160-220 EUR/RT) ar Air Baltic, Ryanair vai Wizz uz Vidusjūras kūrortiem galīgi neliekas draudzīga. Lētie RYANAIR reisi uz Burgasu vairs nav atrodami ne no Latvijas, ne no Lietuvas. Izskatās, ka "čarteru pakešnieki" (aģentūras) sāk pamazām "izsist" no Latvijas un Lietuvas tirgus LOW-COSTER-u pārvadājumus uz vasaras kūrortiem. Kopumā ņemot, paša organizēts ceļojums no Latvijas vai Lietuvas, pērkot aviobiļetes maijam par šī brīža cenām un pašam plānojot ceļojumu, gala rezultātā var izrādīties dārgāks nekā tūroperatora piedāvātais. Ja vēl joprojam pastāv doma par Tenerifi, kura vasarā tomēr laiks stabilāks un vairāk saules nekā ziemā, tad gan atliek tikai paša plānots ceļojums, jo LV tūroperatori vasaras sezonā šo virzienu nepiedāvā un nebūs arī tiešo reisu.

gklavs
Nav tiešsaistē
Kopš: 24/01/2017
Ziņas: 1811
Manīts: pirms 32 min

Viestursp1, pats saprati ko uzrakstīji?

Kāda atšķirība starp BT un airBaltic?

Un airBaltic lido arī uz Maltu, turp atpakaļ maijā var atrast krietni zem 160-220.

UPS. Pat jūnijā,jūlijā BT uz Maltu nopērkams par 109 EUR.

2020. RIX, VIE, PRG, LCA.
2019. RIX, ARN, EWR, DEN, CPH, SXF.
2018: RIX, SXF, BGY, CGN, ARN, CPH, YYZ, DEN, FRA, TSF, MLA, CTA.
2017. RIX, VNO, MUC, DEN, FRA, BRE.

Viestursp1
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/02/2013
Ziņas: 6164
Manīts: pirms 20 st

Izsvītroju to BT pirmajā sava posta rindā. BT uz Maltu tiešām daudzos vasaros datumos -pa 109 EUR. Mīnuss - ielido un izlido Maltā nakts vidū. Līdz ar to prasās pēc papildus nakts viesnīcā vismaz turpceļā un, iespējams, arī atceļā. Nestādos priekšā ko vēl bez atpūtas viesnīcā ar bērnu sadarīt līdz 2 naktī un no 1.30 līdz aptuveni 12.00-13.00, kas pamatā ir CHECK-IN laiks viesnīcās. Eiropā reti kur var ierasties viesnīcā rīta agrumā, nemaksājot par papildus nakti. 

orsons21
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/01/2009
Ziņas: 9387
Manīts: pirms 21 min
Kur: MRU

Pirms dažiem gadiem sievas brālis ar ģimeni jūlijā lidoja uz Tenerifi ar čarteri un caur tūrfirmu. Neesmu specs, varbūt pa šiem gadiem kas mainījies, bet nebūtu arī tik pārliecināts, ka vasarā Tenerifi nemaz nepiedāvā. Zinu tikai, ka pilnīgi noteikti nebūs Ēģipte. 

Iksa
Nav tiešsaistē
Kopš: 01/03/2017
Ziņas: 168
Manīts: pirms 6 ned

Viestursp1 rakstīja:

 Uz Stambulu, kopš no RIX vai nelidos ukraiņu aviolīnijas, manuprāt, nav sakarīga piedāvajuma cenas ziņā. Gan tiešais TK reiss, gan savienotie reisi  maijā maksātu krietni virs 200 EUR/RT. 

TK tiešais reiss Rīga - Stambula - Rīga lidojumiem līdz 20.maijam šobrīd atrodams arī par 199 eiro (jāpērk līdz 20.11.2019.). Izmantojot "sapņus" u.tml., varbūt var nopirkt vēl lētāk.