2 dienas Igaunijā -Tallina, Prangli un Aegna salas

3 atbildes [Pēdējā ziņa]
ievainais
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/03/2010
Ziņas: 20
Manīts: pirms 2 ned

Ceļojām divatā.

Nopirkām autobusa biļetes ar Simple Express divus mēnešus iepriekš, samaksājot katrā virzienā par biļeti vien 2.10 (kopā Rīga-Tallina-Rīga 2 personām =8.40 Ls)

Pirmā diena-vakars

Izbraucam no Rīgas pēc darba vakarā un ap 22.00 iebraucām Tallinā, tāpēc palikām hostelī Knight House (iesaku) -samaksājām par divvietīgu istabu ar lielu gultu, dīvānu un datoru+brokastīm €21.80. Hostelī mums arī iedeva pilsētas karti un ieteikumus "For budget travellers!"

Tā kā hostelis atrodas pašā vecpilsētā, vakarā izstaigājām arī vecpilsētu, ļoti skaists skats un saulriets no mūra augšpuses. Tuklāt brīvi un pieklājīgi cilvēki dzer uz ielām-cits aliņu, cits vīnu no glāzes.

Otrā diena

Tikai šopavasar atklātais Jūras muzejs (http://www.meremuuseum.ee/) irtiešām interesants-var pat iekāpt iekšā un apskatīt īstu zemūdeni! Muzeja apmeklējums+kuģa apskate pie muzeja (arī iekšpuse) vienai personai 10, bet studentiem uz pusi lētāk.

Tālāk dodamies uz Prangli salu (http://www.prangli.com/about-prangli) . Sabiedriskā transporta saraksts un arī karte http://soiduplaan.tallinn.ee/. Sabiedriskajā transpora biļetes var nopirkt avīžu kioskos, dažos veikalos, pie vadītāja, vislētāk kioskā pirkt uzreiz 10 braucienus (var izmantot vairāki cilvēki) -10 braucieni=8.00

No Tallinas autoostas (Viru keskus) braucām līdz Vimsi keskus ar autobusu 1A, no autobusa loga apskatot Piritas pludmali un jahtas. No Vimsi Keskus ar V2 autobusu (citas firmas autobuss-biļete jāpērk pie vadītāja, vienai personai 0.80) uz Leppneeme ostu, no kurienes attiet kugītis uz Prangli salu.

Kuģīša atiešanas laiki -http://www.veeteed.com/ Kelnase-Leppneeme. Vienā virzienā biļete vienai personai 5.00. Prangli sala mums atgādināja nelielu sādžu. Ļoti skaista krastmala, ir arī kempinga vietas, bet tās neizmantojām. Gulējām krastmalā teltī, uz salas ir ļoti daudz odi un kož ļoti aktīvi.

Pārtiku pērkam vietējā lielveikalā, cenas apmēram tādas pašas kā Latvijā.

Trešā diena

Dodamies atpakaļ uz Tallinu (kugīts un tie paši autobusi), apskatam Tallinu. Ir iespēja nopirkt Tallinas tūrisma karti (http://www.tourism.tallinn.ee/tallinncard), kas dod iespēju apskatīt muzejus par brīvu, braukt sabiedriskajā transportā par brīvu un vēl dažādas atlaides. Vecpilsētā paēdām viduslaiku ēstuvē III Draakon (http://www.likealocalguide.com/tallinn/kolmas-draakon)- pieejama aļņa gaļas zupa vai bulciņas (1 ēdiens =1€, 1 dzēriens =2€).

No Tallinas Kalasadam dodamies  uz Aegnas salu ( http://www.aegna.ee/) ar kuģīti (http://www.veeteed.com/ Tallinn-Aegna), biļete turpatpakaļ 1 personai 6.05€. Aegna ir ļoti draudzīga tūristiem-vairākas kempinga vietas, dažādas takas. Mums ļoti patika padomju artilērijas bateriju gruveši.

Vakarā devāmies atpakaļ uz Rīgu.

I.

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 3667
Manīts: pirms 2 d

 Kaut ko vēl izraku kaimiņu ceļojumos! Ja šajā tēmā nav atbilžu, tad agri vai vēlu tādas uzradīsies!

 Daudz kur ir būts, daudz kas redzēts, bet nezināju, ka EESTI poiši forši reklamē Tallinnas TV torni https://www.teletorn.ee/en/walk-on-the-edge/

 Bail no augstuma... Pa maliņu nestaigātu... Varbūt kādam trūkst adrenalīns?

 2019 VIS, BUS, LAB, IZT, IKS, BEZ, JAM, PAD, RAC, KAS, DAR, TAS, FLY

 

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 3667
Manīts: pirms 2 d

 Igauņi pacietīgi būvējas augstāk pretī debesīm: https://rus.delfi.ee/daily/business/foto-i-video-delfi-vot-eto-vysota-sa...

 Aprīlī varēs vizināties.

 2019 VIS, BUS, LAB, IZT, IKS, BEZ, JAM, PAD, RAC, KAS, DAR, TAS, FLY

 

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 3667
Manīts: pirms 2 d

 Kur pazūd visi tie cilvēki, kuri ceļo jocīgāk? Nu, kur viņi pazūd???

 Uz Aegnas salu sāksies sezonas kuģojumi. Igauņi bagāti, viņiem salas.

 2019 VIS, BUS, LAB, IZT, IKS, BEZ, JAM, PAD, RAC, KAS, DAR, TAS, FLY